Kapalı ve Açık Portföy Arasındaki Fark Nedir?

AÇIK PORTFÖY KAPALI PORTFÖY

Bir çok müşteri temsilcisi ile çalışma

Tek bir Müşteri Temsilcisi ile çalışma

Gayrimenkulünüzün satışından kimse sorumlu değildir.Hiçbir müşteri temsilcisi kendisini sorumlu hissetmez ve gayrimenkulünüzün satışına gerekli ilgiyi göstermez.

Gayrimenkulünüzün satışı için satış yetkisini almış olan müşteri temsilcisi sorumlu olacaktır.

Sadece gayrimenkulünüzü satan müşteri temsilcisi hizmet bedeli alacağından dolayı hiçbir müşteri temsilcisi bu belirsizlik sebebi ile satış için gereken çabayı nakit ve vakit olarak harcamak istemeyecektir.

Portföy satış yetkisi alan müşteri temsilcisi hizmet bedeli alacağından daha çok çaba sarf edecektir. Satış için gerekli reklam ve tanıtım harcamalarını yaparak gayrimenkulünüze daha çok zaman harcayacaktır.

Kimin satacağı belli olmadığından satış temsilcilerinin gayrimenkulünüzü satmak için motivasyonu son derece düşük olacak ya da hiç olmayacaktır.

Kimin satışa yetkili olduğu belirlendiğinden satış temsilcisinin gayrimenkulünüzü satmak için motivasyonu son derece yüksek olacaktır.

GÖZLEMLER GÖZLEMLER

Açık portföyler de mal sahibi açık portföy çalışan tüm gayrimenkul pazarlama firmaları ve müşteri temsilcileri ile bağlantıdadır. Fakat hiçbiri gayrimenkulün olabilecek en doğru fiyatını belirlemek için yetkilendirilme mişlerdir. Gayrimenkulü satacak tek kişi olmamasından ve bu işten kazancı olmayacağı için müşteri temsilcisi gayrimenkulünüzün satılıp satılmamasını ya da itirazlarınız var mı yok mu umursamaz.

Portföy satış yetkisi alan müşteri temsilcisi sadece RE/MAX gayrimenkul danışmanları ile değil bağlantıda olduğu diğer itibarlı güvenilir gayrimenkul firmalarındaki seçilmiş müşteri temsilcileri ile de bağlantı kurarak portföyünüzün bilgilerini paylaşacaktır. Satıcı sadece portföyün satış yetkisini verdiği müşteri temsilcisi ile temas halindedir.Müşteri temsilcisi gayrimenkulün satışında satıcısını en iyi şekilde temsil edecektir. Satıcı sözleşmeli portföy ile daha iyi bir hizmet alacaktır.